Pes 2014 Geliyor!

 

PES 2014 Yeni Detaylar Belli Oldu!

 

KONAMI tarafından yapılan açıklamada, PES 2014 serisinin daha akıcı olacağı belirtildi. Bu akıcılık, çok daha iyi pozisyon alan ve görev alanı dahilinde sürekli hareketli olan oyuncularla sağlanacak. 

Ayrıca 6 kilit nokta hakkında detaylar şöyle;

 

TrueBall Tech (Gerçekçi top fiziği teknolojisi):

Bir futbol oyununda ilk defa artık oynanışıın merkezinde "top" olacak. PES 2014 için
topun gerçekte nasıl hareket ettiği, oyuncuların onu nasıl kullandığı, topun fiziği, oyuncunun fiziğinin topa etkisi pasın yüksekliği ve hızı gibi konular incelendi ve oyuna en gerçekçi şekilde yansıtıldı. Bu saydıklarımız özellikle evlerindeki sistemlerle oyunu oynayacaklar için özel olarak geliştirildi.
 

Motion Animation Stability System (Hareket Animasyonu Denge Sistemi ):

Bu sistemle, artık oyuncularda oyunun çok önemli bir parçası haline geliyor. Bu sistem sayesinde oyuncular arasındaki fiziksel temaslar çok daha gerçekçi hale gelecek. Çalımlar, ikili mücadeleler ve yapay zeka tarafından verilen kararlar çok daha ileri boyuta taşınacak.
 

Heart ( Coşku) :
Futbol, duyguların çok yoğun yaşandığı coşkulu bir oyundur. PES 2014 ile birlikte artık takımın taraftarlarının yaptığı tezahüratlar, onların desteği, takımın performansını doğrudan etkileyecek. 12. adam artık sahneye çıkıyor... Ayrıca takımda bir oyuncunun moralinin bozuk olması ya da yüksek olması, diğer takım arkadaşlarını da etkileyecek.

Eğer bir oyuncunun morali çok iyi ise ve güzel de bir hareket yapmışsa (güzel bir şut, kurtarış veya savunma gibi)  diğer arkadaşlarını gaza getirecek hareketler yapabilecek ve bu da takımın performansına direkt etki edecek. Bunun aksi bir durumda yani eğer bir oyuncu çok kötü bir şut atmışsa veya kötü bir an yaşamışsa, diğer arkadaşları onun
moralini yükseltmeye çalışacak.
 

 

PES ID (PES Kimliği):
PES 2013'de olduğu gibi, "oyuncu kimliği" sistemi yani özel bazı oyunculara özel yetenekler ve hareketler verilmesi sistemi, PES 2014 ile bir adım öteye taşınıyor. Artık çok daha fazla yıldız oyuncuya has özel koşular, hareketler veya yetenekler görebileceğiz.


Team Play ( Takım Oyunu):
Yeni kombinasyon planı sayesinde, kilit bölgelerde 3-4 oyuncu ile farklı taktikler uygulayabileceğiz. Bu oyuncular,rakip savunmasında ya da orta sahada boşluklar yaratabilmek için çok farklı koşular yapabilecekler. Zaman zaman kanatları kullanacak, içeri yumuşak dönüşler yapabilecek veya kendilerini boşa çıkartacak koşular yapabilecekler.

  

The Core (Çekirdek):

En büyük değişikliklerden bir tanesi elbetteki yeni grafik motoru olan "fox engine" sayesinde yapıldı. Oyuncuların hareketleri, kitlerin(formalar) detayları, yüz mimikleri ve ifadeleri, stadyum atmosferi...her şey gerçeği ile neredeyse aynı. Maçın akışı artık sürekli çıkan kısa animasyonlarla kesilmeyecek. Son olarak serbest vuruş ve penaltılarda

büyük ölçüde yenilikler yapıldı. Artık serbest vuruş kullanırken baraj daha iç güdüsel hareket edebilecek ve kalecisinin pozisyonuna  göre kendi doğru pozisyonunu ayarlayabilecek. Ayrıca serbest vuruşlarda kullanılan pas ve diğer organizasyonların da

çeşitliliği arttırıldı. Penaltılarda da atacak oyuncunun zayıf olduğu yönünü kaleciler tahmin edebilecek ve ona göre vuruştan hemen  önce pozisyon alabilecek.

Editörden:

Pes seri bilgisayar tutkunlarının vazgeçilmezidir.  Özellikle her gelen seri yeni özellikler katınca Pes gerçekten bir tutkuya dönüşüyor.  Pes 2013 serisi görsellik açısından mükemmeldi. Pes 2014 serisinde ise bu görsellik daha çok artııyor. Aynı zamanda Süper Lig maçları da ekleniyor.  Eski bir öğrenci olarak söylemeliyim ki Pes bir tutkudur ve sanırım öğrenciler yine ders çalışmayarak Pes oynamak için sabahlayacaklardır. Pes 2014'ü bir de bu özellikler ve güzelliklerle oynayın. İyi oyunlar...

video

Yorumlar
Ziyaretçi Ziyaretçi